top of page

BEN KİMİM?

1979 Ankara doğumluyum. Üniversiteyi kazanmayı bahane ederek, denize yakın olma sevdamın peşinden İstanbul'a taşındım. İstanbul'un zor ve karmaşık haline inat, büyüleyici ruhuna aşık oldum. 2001’de Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra sırasıyla CitiBank, Maya Holding ve IKEA Türkiye bünyesinde çeşitli görevlerde çalıştım. 15 yılı aşan IKEA Türkiye deneyimimde Ülke Kurumsal Satış Müdürlüğü ve Ülke İnsan Kaynakları Direktörlüğü poziyonlarında görev aldım. 2011 senesinden bu yana IKEA’da E-Ticaret, Sipariş Noktaları ve Kurumsal Satış birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktayım.

Derin bir yaşamı sorgulama ve anlam arayışıyla birlikte kendimi kişisel gelişimle ilgili birtakım eğitimler, süreçler ve deneyimlerin içinde bulduğumda 35 yaşına gelmiştim.

Hayatın her anı, bir deneyim ve öğrenim. Özünde insan, sürekli yolda olmanın anlamını farkettiğinde esas yolculuk başlıyor. Ben de son 5 yıldır kendimle ilgili farkındalıklarımla hayatımı daha anlamlı, daha huzurlu ve akışta kalarak yaşamaya uğraş veriyorum. 

Dönüşüm yolculuğumun temellerini ICF akreditasyonu olan ve kendi değişimime odaklandığım; ilkini 2014 senesinde İtalya’da ve ikincisini 2015 senesinde Afrika’da gittiğim, “Coming Back to Center” (Kendi Merkezine Dönüş) eğitimleriyle attım. Sonrasında ise, yaklaşık bir sene süren ve Uluslararası Koçluk Federasyonu olan ICF tarafında akredite olan Gestalt Koçluk Eğitimimi 2017 senesinde tamamladım. Ağustos 2019'da ise ICF tarafından ACC (Associate Certified Coach) ünvanını aldım. Eğitim süresince ve sonrasında 100 saati aşan bireysel koçluk seansları yaptım.

Kendi farkındalıkları üzerine çalışan ve değişimi bizzat gören herkes bilir ki, bu mucizevi süreci aslında yaralarını sarmak isteyen, arzu ettiği yaşam döngüsüne ulaşmak isteyen herkes tecrübe edebilir. Bunu yaşamasına vesile olduğum kişilerin sayısı arttıkça ve başkalarına yardım etmenin bana verdiği mutlulukla, bu konuları hayatımın içine daha fazla almaya başladım. Bir yandan profesyonel hayatıma devam ederken, diğer yandan bireysel koçluk, çeşitli eğitimler ve atölye çalışmaları yapıyorum. Bunların yanı sıra, kurumsal hayattaki deneyimimi kullanarak şirketlere danışmanlık ve mentörlük hizmetleri sunuyorum.

Hayatta hiçbir şey tesadüf değil. Sizinle yolumuzun kesişmesi gerekiyorsa elbet bir gün, bir yerde buluşacağız. Doğru zaman geldiğinde mutlaka bunu bileceksiniz. O zamana kadar sevgiyle kalın.

Dilan Atalay Birinci

ENERJİK

Horse Whisperer

Enerjinizi neye verirseniz, ona hayat verirsiniz.

bottom of page