top of page

KOÇLUK

Koçluk, bireylerin karşılaştıkları zorlukları aşmaları için önce içinde bulundukları durumun farkına varmalarını ve sonrasında, kendi tercih ettikleri seçimleri yaparak hedeflerine doğru ilerlemelerini sağlayan bir çalışmadır.

 

Koçluk, kişinin yaşamına, kendine ve hedeflediği vizyon doğrultusunda gelişimine dışarıdan bir gözle bakabilme sürecidir.

 

Koçluk, insanların yaşamlarının birçok alanında kendilerini fark etmelerıni sağlayan, yürümek istedikleri yolu farkındalıkla seçmelerini, seçtikleri yolda kararlılıkla adım atmalarını destekleyen ve ulaşmak istediklere yere onları ulaştıran profosyenel bir süreçtir.

 

Koçluk, sadece başkalarıyla çalışmayı değil aynı zamanda yaşam boyu kendi üzerinde çalışmanı, öğrenmeni ve kendini geliştirmeni gerektirir.

Profesyonel Koç ise, en az 128 saatlik ICF (Uluslararası Koçluk Federasyasyonu) akredite bir eğitim programından geçmiş, o programın tüm gerekliliklerini tamamlamış, en az 100 saat profesyonel pratik deneyimi olan ve bununla birlikte kendisiyle sürekli çalışan, koçluk prensiplerini hayat prensipleri haline getiren kişidir. 

 

Ben de 2014 senesinde İtalya’da ve 2015 senesinde Afrika’da ICF akreditasyonu olan ve kendi değişimime odaklandığım “Coming Back to Center” (Kendi Merkezine Dönüş) eğitimlerine giderek dönüşüm yolculuğumun temellerini attım.

Sonrasında ise, yaklaşık bir sene süren ve ICF akrediteliği olan Gestalt Koçluk Eğitimimi 2017 senesinde tamamladım.

Ayrıca Ağustos 2019'da  ICF tarafından ACC (Associate Certified Coach) ünvanını aldım. Eğitim süresince ve sonrasında 100 saati aşan bireysel koçluk seansları yaptım.

Eğer koçluk hizmeti hakkında detaylı bilgi almak veya randevu almak isterseniz bana iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağım.  

denizkabuk_edited_edited.jpg

Her alanda bireysel koçluk hizmeti sunuyorum. İhtiyaçlarınızı anlamak ve başlamak için bir ön görüşme yapabiliriz. 

Her seans 1 saat sürmektedir. Faydanın ortaya çıkması için en az 6 seans gerektiğini unutmayın. 

bottom of page